Trabzon Protez Saç

Gerek hormonsal gerek genetik faktörlerden kaynaklı özellikle erkekler saçlarda ciddi açılmalar yaşamakta ve bu durum günlük yaşantıda mutsuzluk yaratmaktadır. Saç dökülmelerinde ve kelleşme ile savaşmada çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında saç ekimi, prp ve Protez saç gibi seçenekler mevcuttur. Ama gerek yaptıran için zahmetsiz olması gerek acısız olması dolayısıyla saç protezi özellikle ünlüler tarafından da çok sık tercih edilen bir yöntemdir.

Protez saç, baştaki kel bölgenin sınırlarının belirlenmesi sonrasında kişiye özel saç kalıpları çıkarılarak yapılan protezlerin özel solüsyonlarla yapıştırılmak kaydıyla uygulanması işlemidir. Bu uygulamada saç tipi saç rengi tamamen uyumlu olacak şekilde yapıldığından dolayı dışarıya son derece doğal bir görüntü sunmaktadır. Gelelim Trabzon saç protezini yaptırırken nasıl aşamalardan geçeceğimize; öncelikli olarak görüşmeler sağlanıp saç tipiniz ve şekliniz belirlenir, bir saç modeli seçilir ve saçsız bölge ölçülerek bir kalıp belirlenir. Trabzon protez saç olarak size en uygun protez hazırlatılır ve sıradaki işlem uygulama aşamasıdır.

Trabzon Protez Saç Uygulaması

Protez saç uygulanmadan önce uygulanacak bölge iyice tıraş edilir ve özel solüsyon sürülür. Yapışkanlığı sağlayan bu özel solüsyon biyo uyumludur yani cilde bir zarar vermemektedir. Sonradan şekillendirilmek üzere öncelikli olarak uzun saçlara sahip olan protez, bantların da yardımıyla başa dikkatlice uygulanır. Daha sonra baş yıkanır böylece protez saçlarınızla kendi saçlarınız uyumlu hale gelir. Bundan sonraki aşama ise istediğiniz saç şeklinin verilmesi için kesim ve fön, yeni saçlarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Protez saç en iyi yönlerinden biri uygulama yapıldıktan sonra kendi saçınıza yapabildiğiniz boya, fön, şekillendirme gibi bir çok işlemin Protez saça da rahatlıkla uygulanabilmesidir. Yeni saçınızla rahatlıkla duş alıp yüzmeye gidebilirsiniz.

Trabzon Protez Saç Bakımı

Kişiden kişiye, protez tipinden tipine değişmek üzere genel bakımların yapılma aralığı genelde 2 ile 4 hafta arasında değişebiliyor. Yaşanılan bölgenin nem oranı yükseldikçe bakım aralığı sıklaşıyor.  Günlük bakım için ise kendi saçınızda olduğu gibi kirli hissettikçe özel şampuanlarla başınızı yıkamanız yeterli oluyor.

trabzon protez saçTrabzon Protez Saç ekibi olarak önerimiz genel bakım için saç protezi çıkartılıp, nazikçe yıkanır. Hedef saç derisi yeniden tıraş edilip yapışkan solüsyonlar sürülüp bantların da yardımıyla saç protezi yeniden başa yerleştirilir. İlk sefer için yaptırdığınız merkezden yardım ve eğitim almanız öneriliyor ama daha sonraki süreçlerde çok rahat biçimde kendiniz halledebilirsiniz.

Protez saç ömrü yapılan bakıma ve kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Doğru bakım ve şartlarda kaliteden kaliteye değişmekle beraber yaklaşık 1 ile 2.5 sene kadar Trabzon saç protezinizi kullanabilirsiniz. Daha doğal görünümlü orijinal insan saçı olan ürünlerin ömrü daha kısa olmasına rağmen daha doğal durdukları için daha çok tercih edilmektedirler.

Protez saç sayesinde saçsızlık sorun olmaktan çıkmıştır ve dünyada bir çok insanın tercih ettiği saç protezi yöntemi kellik sorunu yaşayanlara sağlıklı ve acısız bir çözüm sunmaktadır.

İletişim Sayfasından Bize Ulaşabilirsiniz