Bilindiği gibi, saç şüphesiz insan vücudunun en çok ilgi isteyen yerlerinden biridir. Bunun arkasındaki neden saçımız görünüşümüzün en iyi belirleyicisi olmasıdır. Genel olarak saçlarımızla başa çıkamayız veya onunla başa çıkmamıza rağmen dökülmesini engelleyemeyiz. Ordu Protez Saç Bakım bize bu sorunda yardımcı olur.

Ordu Protez Saç Bakım Nedir?

Erkekler için olan Protez saçlar kellik sorunu olan bölgelere veya hiç saç çıkmayan bölgelere uygulanır. Bunu yaparken 2 seçenek daha vardır; ya bireyin kendi saçından alınan saç telleri kullanılarak yapılan bir protez ya da insan saçı kullanılarak üretilen bir protez (işlenmiş saçlardan veya ikisinin bir karışımından). Bunu yaparken, saç olmayan bölgenin büyüklüğü alınır.  Daha sonra bireyin cilt yüzeyi ve cilt gölgesi ile tamamen iyi olan ve bir kafa derisine benzeyen bir taban ile birleştirilir. Son aşamada bu protez saç bireyin kafa derisine uygulanır. Aynı diş protezinde Olduğu gibi bir uygulamadır ve saçın ömrünü uzatır. Protez saçlar hakkında daha fazla bilgi almanız gerektiğinde, Ordu Protez Saç Bakım Merkezimizde sizlerin daima yanındayız.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saçlar hastaların kendi saçlarından yapıldığı için protez saç bakımı çok kolay bir uygulamadır. Protez saç yaptırmak istiyorsunuz ancak, Protez saçlar nedir? Nasıl Yapılır? Zararı var mı? Gibi sorularınız varsa sizleri Ordu Protez Saç Bakım Merkezimize bekleriz. Protez saçlar son dönemlerde herkes tarafından kullanılmaktadır.

ordu protez saç bakım

Hollywood yıldızları  Sean Connary ve John Wayne gibi birçok isim tarafından güvenle kullanılan bir uygulamadır. Protez saçları kullanan kişiler rahatlıkla saçlarını yıkayabilir, kurutabilir ve ayrıca saçlarını kestirip şekil verebilirler. Bu işlemleri gönül rahatlığı ile yaptırabilirler. Protez saç bakımı esnasında saçlar su ile temas edebilir, bu işlem yapılmadan önce saç deri ile uyumlu özel sabitleyiciler ile sabitlendiği için kafa derisine herhangi bir zarar vermemektedir. Aynı zamanda protez saçların birçok faydası da bulunmaktadır. Dilerseniz bunları birlikte inceleyelim:

  • Kişiye sağlam bir imaj sağlaması
  • Kişinin görünümünü gençleştirmesi
  • Protez saçların istenilen uzunluk ve şekilde üretilebilmesi
  • Hava ve su geçirmez özellikte olması
  • Kişileri soğuktan ve sıcaktan koruması