Sağlıklı, gür ve parlak saçların; insanlara özgüven kattığı toplumsal bir gerçektir. Fakat genetik ya da başka sebeplerden dolayı, bazı kişilerde özellikle de erken yaşlarda saç sökülmesi söz konusu olabilmektedir. Bu durumdan psikolojik olarak kötü etkilenenler, saç dökülmesi için çare arasa da köklü saç dökülmelerine maalesef çözüm bulunamaz. İşte tam da bu noktada Giresun protez saç devreye girmektedir.

Giresun Protez Saç Hakkında

Protez saç; hem baylar için hem de bayanlar için geçerli olan, peruk uygulaması misali bir yöntemdir. Peruğun kalıcı hali olarak düşünülebilir. Hatta bu yöntemi peruktan ayıran en önemli nokta; tamamen insan saçından yapılmasıdır. Dolayısıyla da kendi doğal saçınız gibi bir görünüm alacak, herhangi bir yapaylık söz konusu olmayacaktır. Üstelik kendi saçınıza uygun renkte ve uzunlukta olmasını talep edebilir, kendi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.

Protez saç; sadece saç sabitlerken kullanılmak üzere özel üretilen sabitleme bantları ile derinize sabitlenir. Dolayısıyla geri dönüşü olmayan bir yol değildir, dilediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. Protezin sabitlenmesi sonrası herhangi bir sıkıntı da yaşamazsınız. Saç deriniz yine geçirgenliğini koruyacaktır. Bu sayede de kaşıntı ve terleme gibi durumlar söz konusu olmayacaktır.

Giresun protez saç, sizlere kendi saçınızın rahatlığını verecektir. Saç protezi işleminden sonra, normal günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Kendi saçınız gibi duş alabilirsiniz. Ya da saçlarınızı tarayabilirsiniz. Özellikle de uzun protez saçları tercih eden bayanlar, saçlarını şekillendirmekten korkmadan bunu yapabilirler.

Protez Saç Gerçekten Etkili mi?

Saç dökülmesi yaşayan kişiler; protez saç yönteminin gerçekten etkili olup olmadığını merak eder, hatta bu yöntem ile saç ekimi yöntemi arasında kalırlar.

Protez Saç Nedir?

Saç ekimi, cerrahi bir operasyon gerektirir ve saç derisinin altına saç kökleri ekilir. Fakat her ekimden saç çıkma olasılığı aynı değildir. Yani sonuç, tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Protez saç yönteminde ise; saçlarınızın özelliklerine ve dökülme olan bölgeye göre gerçek insan saçı ayarlanıp sabitlenir. Derinizin altında olmadığı için, kendi saçınız gibi uzamaz. Fakat görsel açıdan sonuç oldukça tatmin edici olacaktır. Bu konuda Giresun Protez Saç, sizin istekleriniz doğrultusunda hareket edecek ve sizi tatmin etme konusunda son derece özenli çalışacaktır.

giresun protez saç

Protez saçların bakımı konusunda da herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek yok. Eğer saçlarınızın bakımını düzenli bir şekilde yaparsanız, kullanma sürecini de uzatırsınız. Kendi saçlarınız için de kullandığınız kozmetik ürünlerin içeriği temiz ve kaliteli olursa, protez saçlarınıza da zarar vermeden kullanabilirsiniz. İçeriği temiz olmayan ürünler, hem kendi saçınıza hem de proteze zarar verecektir. Protez saçların bakımında kullanılmak üzere, özel üretilen ürünler de mevcut. Diğer kozmetik ürünlerden ziyade özellikle bu ürünlerin tercih edilmesi, saçlarınızın kullanım sürecini artıracaktır. Protez saçların rutin yıkama işlemlerinden ayrı olarak, belirli dönemlerde özel bakımlarının da yapılması gerekir. Bu konuda Giresun protez saç size yardımcı olacak, dönemsel bakımlarınızı yapacaktır.

Görünüş açısından kendi saçınızdan farkı olmayan, insanlara hava atacağınız protez saçlarınız; şimdiden hayırlı olsun!