Saçta kullanılan bu protez, saçın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Protez saçın yapımı kadar bakımı da büyük bir öneme sahiptir. Sizleri Giresun Protez Saç Bakımı Merkezimize daha detaylı bilgi almak için bekleriz.

giresun protez saç bakımı

Giresun Protez Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Protez saç yaptıracak kişinin herhangi bir cilt problemi bulunmamakla birlikte, herhangi bir cinsiyet ve yaş sınırlaması yoktur.
  • Protez saç yaptırdıktan sonra gündelik sosyal yaşamınıza geri dönebilir, denize veya havuza girip, dilediğiniz spor aktivitesini gerçekleştirip, protez saç takılan saçını tarayabilir ve hatta fön çekebilirsiniz. Tabi bu faaliyetleri gerçekleştirirken protez saçınızın size sorun çıkmasını istemiyorsanız protezinizin kalite standartlarına uygun yapılmış olması gerekir. Giresun Protez Saç Bakım Merkezi size bu güvenceyi sunacaktır.
  • Kullanılan giresun protez saçın cildin rahat nefes alabilmesi ve cilt temizliği için su ve hava geçirgenliğinin maksimum düzeyde olması gerekir. Burada hazır fabrika malları kullanmak yerine kişiye özel geliştirilen uygulamalar kullanılmalıdır.
  • Protez saçınız kafanıza Uluslararası Sağlık Örgütü tarafından onaylanan, su bazlı solüsyonlar ve medikal bantlar ile yapıştırılır.
  • Kendi saçınıza uygulamakta olduğunuz her türlü kişisel bakım ve kozmetik ürününü protez saçınızda da uygulayabilirsiniz. Ancak kullandığınız kozmetik ürünlerin içeriği burada önemli bir detaydır. Kalite standardizasyonunu tamamlayamamış kozmetik ürünler kullanılırsa ise Protez saçın canlılığı kaybolur. Protez saç canlı saç gibi uzamaz bu sebepten dolayı kullandığınız sağlıksız ve kaliteli ürünler saçınıza zarar verir hatta saçınız eski haline dönebilir. Bunun gibi sıkıntılar ile uğraşmamak için Protez saç bakımı için uygun şampuanlar, bakım spreyi, saç kremleri vardır ve size hijyenik bir kullanım olacağı sağlar.
  • Belli zaman dilimlerinde ve periyotlarda giresun protez saç bakımı ‘nın yapılması gerekir. Bunun en büyük nedeni, protez saç uygulanılırken kullanılan solüsyonların ve medikal bantların su ve hava geçiriyor olmasıdır. Su bazlı olan, hava ve su geçiren bu ürünler, zamanla gücünü kaybetmeye başlarlar. Ayrıca bu protezlerin bakım yapma süreleri de iki şekilde belirlenir. Bunlardan birincisi Kişinin şahsi olarak bir bakım alışkanlığına sahip olması diğer ise kişinin yaşadığı coğrafyanın doğal koşullarıdır. Örnek verecek olursak hava sıcaklığı yüksek olan yerlerde rutubetin ve nem oranının derecesine göre 2 ya da 6 hafta arasında değişim göstermektedir.
  • Protez saçı yaptıran kullanıcılar bu bakımlarını uygulamayı yaptırdıkları merkezde yaptırabilir, kız bir eğitimin ardında diğer bakımları evlerinde yapabilirler.
  • Bir saç protezin ömrü kişiye bağlıdır. (bakım ve kullanım alışkanlığı vs.) Örnek verecek olursak; doğallıktan uzak bir görünüme sahip olan fabrika üretimi protez saçın ömrü 2 ila 4 yıl arası değişirken, kişinin saçıyla uyumlu ve son derece estetik görünüm sağlayan saç protezi 1 ila 1.5 yıl arası kullanımına hazır sunulacaktır.
  • Giresun Protez Saç Bakımı merkezi olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

Protez Saç Nedir?